Zájezd do Schloss Hofu a Bratislavy

06.05.2012 00:00

 

Zájezd do Schloss Hofu a  Bratislavy.    

Ve dnech 5.-6.5.12  se uskutečnil zájezd po stopách Habsburků do Schloss Hofu a Bratislavy, do míst, které jsou svázané se jmény Marie Kristiny Těšínské a Alberta Sasko Těšínského. Za krásného slunného počasí převezl do posledního  místa zaplněný autobus  Konšťány do Schloss Hofu v Rakousku, kde se nachází překrásný barokní zámek, sídlo Habsburků. Zámek je oblopen 7 terasami, které jsou osázené květinami dle původního barokního návrhu.V zámecké kapli v roce 1766 měli svatbu Marie Kristina Těšínská a Albert Sasko Těšínský .
Sobotní odpoledne bylo věnováno návštěvě Bratislavského hradu, kde  tento pár pobýval 15 let jako místodržitelé Horních Uher. Ve volném čase mnoho účastníků zájezdu obdivovalo historickou část Starého města Bratislavy.
Večer byl příjemně stráven ve vinném sklepě mezi vinohrady, při  cimbálové muzice, dobrém jídle a skvělém moravském víně v Mutěnicích.
V neděli bylo dopoledne věnováno prohlídce Skalice na Slovensku. Odpoledne pak byla  návštěva Muzea Velké Moravy ve Starém Městě u Uherského Hradiště.
Návštěvou Baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na  Velehradě  jsme ukončili bohatý program závěrečného putování  dle nosného hesla Habsburkové v Konské  a blízkém okolí.
 

 

Wycieczka  do Schloss Hofu i  Bratyslawy.

W dniach 5.-6.5.12  odbyla sie wycieczka śladami  Habsburgów do Schloss Hofu
i Bratyslawy, do miejsc, które sa polaczone z  osobami Marii Krystyny Cieszyńskiej
i Alberta Sasko Cieszyńskiego. W slonecznej pogodzie ,autobus zapelniony do ostatniego miejsca , przewiózl    Końszczan  do Schloss Hofu w Austrii, gdzie jest przepiekny barokowy zamek , posiadlość Habsburgów. Zamek jest otoczony 7  tarasami, na których znajduja sie  prześliczne ogrody posadzone kwiatami podlug planów z okresu baroka.W kaplicy zamkowej brala ślub w roku  1766  Maria Krystyna Cieszyńska
i Albert Sasko Ćieszyński .
Sobotnie popoludnie bylo poświecone zwiedzaniu  Bratyslawskiego Zamku, gdzie  ta para malzeńska  przebywala  15 lat jako dzierzawcy Górnych Wegier. W czasie osobistego wolna, duzo wycieczkowiczów podziwialo  Stare Miasto  Bratyslawy.
Wieczor byl przyjemnie spedzony w  „ vinném sklepě“ na  winnicach, przy  cymbalowej kapeli,dobrej kolacji i świetnym morawkim winie w Mutěnicích na Morawach.
Dopoludnie w niedziele bylo poświecone zwiedzaniu Skalicy na Slowacji. Popoludniu bylo zwiedzanie muzeum Velké Moravy w Starém Městě przy  Uherském Hradišti.
Bogaty program wycieczki , podlug hasla Habsburgowie w Końskiej i bliskiej okolicy, byl zakończony zwiedzaniem Bazyliki Naniebowziecia  Panny Marii i sw.. Cyryla ´
i Metodego w  Velehradě .
 

—————

Zpět